DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. Cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Zagórzycy również w tym roku włączyła się aktywnie w obchody Dnia Ziemi.

W poniedziałek  22  kwietnia, odbył się apel, poświęcony tematyce ekologii i ochrony środowiska. Uczniowie klasy VII, w krótkich scenkach zwrócili uwagę na to, w jaki sposób my – ludzie niszczymy nasze środowisko zaśmiecając je. Przypomnieli, że wszystkie produkowane przez nas śmieci często zalegają na powierzchni Ziemi przez wiele dziesięcioleci a nawet setek lat. Wskazali sposób na ograniczenie odpadów na wysypiskach, poprzez ich segregację i ponowne wykorzystanie. Chłopcy i Dziewczynki z klas I-III, w krótkim pokazie mody, podzieliły się z nami swoimi ciekawymi pomysłami na stworzenie ubrań z domowych odpadów..

Na  zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły p. Robert Nowak, który dopełnił swoimi słowami przesłanie apelu – „Zmiana zaczyna się od działania – pamiętajmy o tym każdego dnia, że o Naszą Planetę należy dbać oszczędzając energię elektryczną, wodę oraz segregując śmieci i szanując środowisko naturalne.

Alicja Kornas i Agnieszka Michalczyk