GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM 2024

Dnia 17 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju jest podnoszenie kultury i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
  2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
  3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  4. Popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Eliminacje składały się z dwóch części: z testu teoretycznego ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz części praktycznej na rowerowym torze przeszkód. Turniej przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. W turnieju wzięły udział po dwie drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Zagórzycy i Szkołę Podstawową w Damnicy.

W kategorii klas młodszych wygrała Szkoła Podstawowa w Damnicy natomiast w kategorii klas starszych wygrali uczniowie z naszej szkoły. Zwycięskie zespoły otrzymały z rąk dyrektora szkoły p. Roberta Nowaka puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

Naszą szkolę reprezentowali: Michalina Adamska, Amelia Ewlart, Wiktor Wlazło, Szymon Lachowicz, Alicja Puchała, Maja Selonke, Oliwia Kowalska.

Organizatorami konkursu był nauczyciel SP w Zagórzycy Zbigniew Pawłowski