IV GMNNY TURNIEJ PROFILAKTYCZNO – SPORTOWY „ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO”

Zagórzyca, dnia 2024-03-28

IV GMNNY TURNIEJ PROFILAKTYCZNO – SPORTOWY

„ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO”

W środę 27 marca 2024r w Szkole Podstawowej im. Zjednoczonej odbył się IV Gminny Turniej Profilaktyczno – Sportowy „Żyjmy zdrowo na sportowo”. W turnieju wzięło udział 45 uczniów klas drugich z gminy Damnica. Przybyłych gości powitał gospodarz turnieju Dyrektor Szkoły pan Robert Nowak, który uroczyście otworzył turniej podkreślając rolę profilaktyki i życząc uczestnikom wspaniałej zabawy. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Damnica pan Andrzej Kordylas oraz Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Damnicy pan Leszek Kowalski.

Celem spotkania było zachęcanie najmłodszych uczniów do zdrowego stylu życia bez nałogów i uzależnień, poprzez aktywne spędzanie czasu oraz integracja dzieci z sąsiednich szkół. Mali sportowcy wzięli udział w konkurencjach sportowych, w których wykazali się dokładnością, sprawnością, szybkością oraz sprytem. Sprawdzili swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania oraz czyhających na nich zagrożeń. Pokazali, że znajomość podstawowych zasad bezpiecznej zabawy nie jest im obca. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły, przestrzegając tym samym zasad zdrowej rywalizacji sportowej. Ich zaangażowanie zostało nagrodzone dyplomami oraz akcesoriami sportowymi.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Damnicy za pomoc w organizacji oraz ufundowanie nagród i poczęstunku dla wszystkich drugoklasistów.

Iwona Kuklińska