Finał II Powiatowego Konkursu „Underwater world – Pictionary”.

W środę 18 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Zagórzycy odbył się Finał II Powiatowego Konkursu „Underwater world – Pictionary”. W progach naszej szkoły gościliśmy uczniów, nauczycieli oraz rodziców szkół powiatu słupskiego, między innymi : SP Żelkowo, SP Kwakowo, ZS Damnica, SP Damno, SP Jezierzyce. Spotkanie rozpoczeła Alicja Kornas pomysłodawca i organizator konkursu. Następnie dyrektor Szkoły Podstawowej w Zagórzycy, pan Robert Nowak powitał gości, pogratulował laureatom i wręczył nagrody ufundowane przez Powiat Słupski, Centrum Kultury Powiatu Słupskiego oraz wydawnictwo Macmillan.

Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim, poszerzenie słownictwa z języka angielskiego, rozwijanie u uczniów kreatywności, twórczości i zdolności plastycznych, zachęcenie do zgłębiania wiedzy o morzach, oceanach oraz ich mieszkańcach. Nagrodzeni uczniowie w ramach dodatkowej nagrody wzięli udział w warsztatach metodą decupage, które zostały zorganizowane w ramach propagowania programu Edukacji Morskiej. Zaproszeni uczniowie, rodzice oraz nauczyciele wspólnymi siłami tworzyli drewniane dekoracje według instrukcji prowadzącej. Na zakończenie dla gości czekał słodki poczęstunek.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

Alicja Kornas

-organizator konkursu-