Droga do Niepodległej

W czwartek 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowała go klasa 7 wraz z wychowawcą – panem Mateuszem Honiszem. Wszyscy uczniowie tej klasy przedstawili losy naszego kraju, począwszy od pierwszego zaboru aż do 1918 roku, przeplatając rys historyczny wierszami, pieśniami i piosenkami patriotycznymi. Przygotowanie pod  kierunkiem pana Bartosza Wiśniewskiego całej  oprawy muzycznej  sprawiło, że nastrój uroczystości był podniosły i w pełni udzielał się całej społeczności szkolnej, zgromadzonej na apelu. Także dekoracja prawie w pełni samodzielnie wykonana przez uczniów tej klasy dowiodła ich zdolności i drzemiących w nich umiejętności.

Pan dyrektor po zakończonym apelu serdecznie podziękował wszystkim współtwórcom uroczystości i pochwalił uczniowskie zaangażowanie oraz patriotyczną postawę zarówno występujących, jak i słuchaczy.