PROJEKT EDUKACYJNY " KASZUBY NA FALI"

Dnia 6 października 2023 r. kolejny raz nasi uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego uczestniczyli w projekcie edukacyjnym " Kaszuby na fali" organizowanym przez Oceanarium w Gdyni. Tym razem w projekcie wzięli udział najmłodsi od kl. "0"- do kl. III, łącznie 40 uczestników.
Zajęcia realizowano w dwóch grupach. Najmłodsi realizowali temat: " Kur Diobeł i kaszubskie burczybasy". Zaczęli zajęcia od prób gry na kaszubskim instrumencie -  burczybasie. Poznawali w formie zabawy zwierzęta żyjące w Bałtyku, rozwiązywali rebusy i zagadki. Następnie zwiedzili oceanarium.
Starsza grupa realizowała temat:" Bałtyk pod kaszubską banderą". Po zapoznaniu się z florą i fauną Bałtyku obserwowali
i opisywali budowę zwierząt przy użyciu mikroskopu. Po zajęciach mogli zweryfikować swoją wiedzę zwiedzając oceanarium.
Nauka poprzez zabawę na długo pozostanie w pamięci.