Stypendia Starosty Słupskiego

W poniedziałek 28 sierpnia 2023 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupsku odbyła się niezwykle ważna uroczystość.

Uczennica naszej szkoły - Alicja Puchała

oraz tegoroczna absolwentka - Agata Krzysztofowicz

otrzymały z rąk Starosty Powiatu Słupskiego

stypendia  za osiagnięcia  naukowe w roku szkolnym 2022/2023. To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest uczniom za szczególne sukcesy w konkursach i olimpiadach na szczeblach: powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i miedzynarodowym. Takie właśnie laury zebrały nasze zdolne dziewczęta

w minionym roku szkolnym. Uzyskiwały wielokrotnie tytuły laureata w licznych konkursach matematycznych, przyrodniczych i humanistycznych. Na stronie szkoły informowaliśmy na bieżąco o zdobywanych przez Agatę i Alicję sukcesach.

Składamy serdeczne gratulacje obu nagrodzonym, ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy przygotowywali dziewczęta do udziału w tych niezwykle trudnych i wieloetapowych działaniach. Ich zaangażowanie i włożony trud zaowocowały – takie wyróżnienie spotkało tylko ośmioro uczniów z powiatu słupskiego. Spośród nich Alicja okazała się najmłodszą wyróżnioną osobą - swoje sukcesy zdobyła bowiem  jako uczennica klasy szóstej.