NA NORDOWYCH KASZUBACH

Dnia 19.06.23r. grupa 32 uczniów uczęszczająca na zajęcia języka kaszubskiego wybrała się na wanogę po nordowych Kaszubach. Pierwszym punktem wyprawy była Piaśnica, miejsce martylorogii ludności Pomorza podczas II wojny światowej zwane " Kaszubską Golgotą".
Następnie zwiedziliśmy  Groty w Mechowie, jedyne w tej części Europy - ciekawostkę geologiczną i geograficzną.
W Pucku zatrzymaliśmy się w miejscu zaślubin Polski z morzem, dokonanym przez gen. Józefa Hallera w 1920 r. W sanktuarium w Swarzewie każdy dowiedział się o historii słynącej z cudów figurki i zaczerpnął leczniczej wody ze źródełka.
Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie linii obronnej wybrzeża na Helu. Szczególnie zaciekawiona była męska część wycieczki. Oczywiście nie obyło się bez zamoczenia nóg w polskim morzu na samym " nosie " cyplu helskiego.
    Na koniec dotarliśmy do obelisku symbolizującego " Początek Polski", a jak kto woli " Koniec Polski".