Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym ,,Dolina Słupi”

W dniu 2 czerwca br. mieliśmy przyjemność brać udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy w siedzibie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” w Słupsku.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Woda w przyrodzie”. Rywalizowało ze sobą 11 zespołów. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Krzysztofowicz, Zuzanna Matysek i Alicja Puchała.

Dziewczynki do konkursu przygotowywały się indywidualnie z udostępnionych przez organizatorów materiałów, zapoznając się z dorzeczem Słupi, rodzimymi gatunkami fauny i flory, zagrożeniami, które niesie ze sobą obecność człowieka oraz zabudową hydrotechniczną na rzece. Brały także udział w warsztatach terenowych, zgłębiając pod okiem fachowców powyższe tematy w praktyce.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

- z testu o ochronie przyrody i PK Dolina Słupi pisanego indywidualnie przez uczestników,

- zmagań zespołowych, w których grupy w określonym czasie musiały m.in. podpisać wybrane dopływy Słupi, posłużyć się podaną na mapie skalą w obliczaniu odległości i odszukać pojęcia w wykreślance i podać ich znaczenie.

Nasze uczennice dzięki swojej wiedzy i sprawnej współpracy zajęły II miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opiekun  – Agnieszka Michalczyk