Laureatka i finalistki Konkursu Biblijnego!

Dnia 22 maja 2023 ogłoszono oficjalne wyniki finału XXII Metropolitalno-Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego, który miał miejsce 13 maja w Rumi. Tak jak w latach poprzednich konkurs odbył się pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Małgorzata Bielang oraz biskupów diecezji gdańskiej i pelplińskiej.

Po etapie szkolnym i powiatowym w finale wojewódzkim konkursu, do którego kwalifikowało się po 100 uczestników z powiatowych zmagań znalazły się trzy uczennice naszej szkoły. Tegoroczna edycja konkursu została rozszerzona poza województwo pomorskie o województwo warmińsko- mazurskie i diecezje koszalińsko-kołobrzeską ( byłe województwo koszalińskie).

II  miejsce w konkursie i tytuł laureat osiągnęła Alicja Puchała! Alicja wykazała się ogromną wiedzą z zakresu Pisma Świętego i w konkursie, do którego przystąpiło kilkaset szkół z 3 województw została wyprzedzona tylko przez jedną uczestniczkę! List gratulacyjny, dyplom  „bon podarunkowy allegro”oraz nagrody rzeczowe naszej uczennicy i nauczycielowi przygotowującemu Alicję wręczył Pan Poseł RP dr Jan Klawiter oraz przedstawiciele Pomorskiego Kuratora Oświaty.

W finale konkursu oprócz Alicji naszą szkołę reprezentowały jeszcze dwie uczennice: Zuzanna Matysek i Oliwa Kowalska. Dziewczyny bardzo dobrze wypadły w finale konkursu, pomimo bardzo trudnego testu osiągnęły wysokie wyniki i otrzymały tytuł finalistek konkursu wojewódzkiego.

Z racji, iż XXII Konkurs Biblijny został zamieszczony w wykazie zawodów wiedzy Kuratorium Oświaty w Gdańsku uczennice otrzymują wpis na świadectwo oraz należą im się dodatkowe punkty liczone do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Gratulujemy dziewczynkom i ich rodzicom dziękując za pomoc i włożony trud w przygotowanie do konkursu.

Nauczycielem przygotowującym uczennice był katecheta Zbigniew Pawłowski