XIX GMINNY TURNIEJ MATEMATYCZNY KLAS III SP

17 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy odbył się XIX Gminny Turniej Matematyczny dla uczniów klas III ,, Jestem mistrzem matematyki”. Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, kształtowanie samodzielnego myślenia oraz integracja środowiska uczniowskiego. Reprezentantów poszczególnych klas oraz ich opiekunów przywitał dyrektor szkoły pan Robert Nowak , życząc uczestnikom sukcesów. Po wyjaśnieniu zasad pracy przez prowadzącą młodzi matematycy z ogromnym zapałem przystąpili do rozwiązywania zadań. Trzecioklasiści mogli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu: sprawnego liczenia, rozwiązywania złożonych zadań tekstowych oraz logicznego myślenia. Po około dwóch godzinach zakończono zmagania konkursowe, a komisja przystąpiła do sprawdzania prac. Był to bardzo emocjonujący czas dla uczestników. Okres oczekiwania na wyniki umilił uczniom słodki poczęstunek. Podsumowaniem konkursu było wręczenie dyplomów i nagród przez dyrektora szkoły.

Wyniki konkursu :

I miejsce- SP w Damnicy- Zuzanna Krysiak,Oliwia Niewczas,Jakub Nowyj

II miejsce- SP w Zagórzycy Paweł Kołodyński, Kacper Rosochacki, Franciszek Sobala

III miejsce- SP w Damnie – Paweł Gąsior, Maja Orlik, Robert Przybylski

Organizator składa podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz nauczycielom klas trzecich: p.Jolancie Kozyrskiej i p. Monice Targowskiej za przygotowanie uczniów do turnieju. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Organizator: Anna Kaliszewska.