Recytacje na medal!

W czwartek 11 maja br. w siedzibie Biblioteki Publicznej odbyły się gminne eliminacje

XL Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, zorganizowane pod patronatem Słupskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Teatralnego „RONDO” oraz Centrum Kultury Powiatu Słupskiego. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować recytację dwóch utworów w obrębie poezji, prozy lub poezji śpiewanej. Uroczystość poprowadziła  dyrektor biblioteki – pani Dorota Nowak, a gościem specjalnym był wójt gminy Damnica – pan Andrzej Kordylas.

Nasi uczniowie świetnie się spisali, zwyciężając we wszystkich trzech kategoriach wiekowych.

Tak oto przedstawia się lista laureatów:

kategoria klas I-III : I miejsce: Julia Szmidtka  kl.II

III miejsce – Aleksandra Sobierańska  kl.II

wyróżnienie: Antoni Pranga  kl.II

kategoria klas IV-VI :  I miejsce – Paulina Mucha  kl. VI

kategoria klas VII-VIII :  I miejsce – Maja Rostkowska  kl. VIII

II miejsce – Zuzanna Matysek  kl. VIII.

Laureaci I i II miejsca  w każdej kategorii spotkają się w Teatrze „Rondo” w Słupsku w dniach 5-6 czerwca 2023 r. podczas finałowych zmagań.

Gratulujemy wszystkim recytatorom, zwłaszcza tym najmłodszym, którzy po raz pierwszy stanęli w szranki w trudnym recytatorskim boju; wszyscy  pokazali się z jak najlepszej strony i w sposób szczególny reprezentowali Szkołę Podstawową w Zagórzycy.