Apel z okazji świąt majowych

W piątek 28 kwietnia 2023 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji świąt majowych. Przygotowali go uczniowie klasy piątej pod opieką wychowawcy klasy, p. Jolanty Dasgupty oraz p. Agnieszki Trusiak, nauczyciela języka polskiego.
W związku z wydarzeniem , będącym jednym z najważniejszych polskich świąt państwowych, czyli rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie klasy piątej przygotowali krótkie przedstawienie obrazujące historię tego święta. W przygotowanym montażu słowno - muzycznym wykorzystano wiersze i piosenki o tematyce majowej, jak zawsze przy akompaniamencie
p. Bartosza Wiśniewskiego.
Piątoklasiści przebrani w stroje epoki stanisławowskiej przenieśli nas w koniec wieku XVIII i atmosferę toczących się obrad Sejmu Wielkiego. Stroje stylizowane na szlacheckie kontusze zostały przygotowane przez zaangażowanych rodziców uczniów. Serdecznie dziękujemy paniom : Annie Mieloch, Katarzynie Tylce oraz Monice Kapczyńskiej.
Cały występ uczniów został uświetniony przez niezwykły taniec z flagami w wykonaniu uczennic z klasy II oraz oddziału przedszkolnego. Na koniec młodzi aktorzy zatańczyli poloneza, prezentując taniec narodowy oraz szlacheckie stroje.

Po przedstawieniu głos zabrał dyrektor szkoły, pan Robert Nowak, który w swoim przemówieniu krótko odniósł się do genezy Międzynarodowego Święta Pracy obchodzonego 1 maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiejobchodzonego 2 maja oraz rocznicy zakończenia II wojny światowej. Wskazał także na doniosłość rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
Cała społeczność uczniowska, odświętnie ubrana, z flagami w dłoniach w powadze wysłuchała apelu.