Ortograficzne mistrzostwa województwa rozstrzygnięte!

W czwartek 30 marca br. w Szkole Podstawowej w Damnicy odbył się ostatni- trzeci etap zmagań uczniów w V Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym.

Uczennica naszej szkoły-

Alicja Puchała  z klasy VI

otrzymała tytuł Laureata, zdobywając III miejsce w kategorii klas V-VI.

Zadaniem uczestników było napisanie trudnego dyktanda, ułożonego przez organizatorów przy współpracy z Pomorskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku oraz wielozadaniowego testu sprawdzającego znajomość reguł ortografii i interpunkcji.

Pośród licznych nagród ufundowanych przez honorowego patrona konkursu- wójta gminy Damnica– pana Andrzeja Kordylasa –dla laureatów znalazły się  wieczne pióra ze specjalnie wygrawerowaną dedykacją, które ogromnie ucieszyły zwycięzców.

Gratulujemy Alicji kolejnego sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie w innych konkursach!