OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ZWOLNIENI Z TEORII "REGIONALNI"

Na przełomie lutego i marca uczniowie realizujący zajęcia z języka kaszubskiego w naszej szkole wzięli udział w zajęciach z Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii " Regionalni".
27.02.23r. najmłodsi zostali zaproszeni do udziału w warsztatach plastycznych pt.:" Nad morzem fajnie jest...z legendami". Realizujący program uczniowie z Liceum Plastycznego w Słupsku wprowadzili najmłodszych w świat legend i podań powiatu słupskiego. Potem wszyscy przelali swoją wyobraźnię na papier. Powstały piękne prace plastyczne.
       Drugi dzień zajęć zaplanowano na 1 marca, którego celem było zapoznanie się  z ceramiką i wykonanie pracy w glinie. Tym razem odwiedziliśmy pracownię ceramiczną w zaprzyjaźnionym liceum. Tam najstarsi, ósmoklasiści zostali zapoznani z profilami i kierunkami kształcenia, salami wykładowymi oraz całą infrastrukturą szkoły.
Potem odbyły się zajęcia pt.:" Naczynia, naczynia i inne stwory z ceramiki". Każdy wyrzeźbił w glinie jedną lub dwie prace, które zostaną wypalone w specjalnym piecu. Podczas zajęć panowało niezwykłe skupienie i cisza, każdy mógł się poczuć prawdziwym artystą.

Koordynator projektu: M. Leśniańska