Literaci- laureaci

W piątek, 10 lutego 2023 roku w siedzibie Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy odbyło się podsumowanie VIII edycji Gminnego Konkursu „Młodzi tworzą literaturę”. Organizatorzy- czyli Szkoła Podstawowa w Damnie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Damnicy w tym roku postawili przed uczestnikami z klas IV- VI zadanie napisania baśni o przygodach dwóch braci-żółędzi z wykorzystaniem elementów obecnych w herbie gminy Damnica, natomiast przed uczniami klas VII- VIII napisanie opowiadania o losach „Złego Człowieka, który wyłonił się z lasu”, inspirowanego fragmentem prozy Olgi Tokarczuk. Pośród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły:

kategoria klas IV- VI:

I miejsce- Oliwia Kowalska kl.VI

III miejsce – Michalina Adamska kl.IV

wyróżnienie -  Alicja Puchała  kl.VI

kategoria klas VII- VIII:

II miejsce – Zuzanna Matysek  kl.VIII

i Wiktoria Rompska  kl.VII

wyróżnienie – Marcelina Gańska kl.VII.

Podczas uroczystości obecni byli organizatorzy konkursu- pani Joanna Rusak- dyrektor Szkoły Podstawowej w Damnie wraz z panią Agnieszką Nowicką- koordynatorką konkursu i pani Dorota Nowak- dyrektor Biblioteki Publicznej w Damnicy, członkowie jury- pan Daniel Odija- pisarz, pani Iwona Kordylas i pan Sebastian Czerwonka, wójt gminy Damnica – pan Andrzej Kordylas oraz członkowie Rady Gminy Damnica, wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie i ich opiekunowie.

Wśród reprezentantów naszej szkoły znalazły się też : Maja Gawłowska, Paulina Mucha, Maja Selonke i Lena Szyca z kl. VI oraz Maja Rostkowska i Amelia Tylka z kl.VIII; wszystkie te uczennice zostały nagrodzone za udział w tych literackich zmaganiach, które od lat stoją na bardzo wysokim artystycznym poziomie, jak podkreślił znawca tematu- pan Daniel Odija.

Gratulujemy zwycięzcom, ale i wszystkim młodym literatom z naszej placówki oraz ich opiekunom- paniom Agnieszce Trusiak i Marii Zielińskiej.