Nadszedł czas świętowania!

W czwartek 22 grudnia 2022, jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy spotkała się, by wspólnie przeżywać ten niezwykły czas. Uroczystość poprowadzona przez Samorząd Uczniowski rozpoczęła się o godz.11.45 rozdaniem nagród za świąteczne konkursy wewnatrzszkolne – na wystrój klasy oraz wykonanie bożonarodzeniowej  kartki. Następnie  prowadzony przez p. Małgorzatę Leśniańską niezwykle kolorowy i strojny kaszubski korowód kolędników w popisowy sposób przybliżył wszystkim zebranym kaszubskie obyczaje i obrzędy świąteczne. Były śpiewy, tańce i scenki rodzajowe.

Zdecydowanym przebojem tegorocznego spotkania było niecodzienne przedstawienie, tym razem przygotowane przez  grono pedagogiczne. Przebrani za anioły i diabły nauczyciele przedstawili współczesną wersję zmagań sił dobra i zła w walce o ludzkie dusze i mającego się narodzić Chrystusa. Cały wystrój sali także został przygotowany samodzielnie przez nauczycieli, którzy w głębokiej tajemnicy przygotowywali spektakl od kilku tygodni.

Wspólne kolędowanie oraz życzenia złożone przez pana dyrektora szkoły- Roberta Nowaka zakończyły spotkanie pełne wrażeń. Z całą pewnością było ono kolejnym przejawem niezwykłej integracji zagórzyckiej społeczności szkolnej.