Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 i jego priorytetu trzeciego nasza szkoła uzyskała- dzięki złożonemu wnioskowi - dofinansowanie  do zakupu księgozbioru oraz działań promujących czytelnictwo w oddziałach przedszkolnych na rok 2022.

Wsparcie naszej placówki wyniosło łącznie 1700 zł, z czego 1360 zł to kwota przeznaczona na zakup książek dla najmłodszych uczniów, zaś 340 zł na działania służące promowaniu czytelnictwa.

W ramach tych działań biblioteka szkolna przygotuje i przeprowadzi w najbliższym czasie w oddziałach przedszkolnych:

zajęcia czytelnicze dla najmłodszych – grupa przedszkolna 0B:

•  poranek  z moją książeczką;
  • „Marzę i mażę”- koloroterapia i kolorowanie książkowego świata – „Zimowy świat”;
  • Czytanie – usypianie. Czytanie przed drzemką( dla najmłodszych- czytanie i  uspokajająca muzyka).

Rodzicom i opiekunom przesłane zostaną przez dziennik elektroniczny Librus propozycje zajęć

domowych z dziećmi.

zajęcia czytelnicze dla oddziału przedszkolnego – grupa przedszkolna 0A

• Marzę i mażę”- koloroterapia i kolorowanie książkowego świata – „Baśniowy świat” oraz „Znam te litery!”
  •  „Moja babcia czyta najpiękniej na świecie!”- spotkanie z seniorem i książką;
  • czytanie metodą sylabową z wykorzystaniem zakupionych przez bibliotekę książek do nauki czytania podczas zajęć bibliotecznych oraz w domu przy udziale rodziców (wg instrukcji przekazanej chętnym rodzicom.

Rodzicom i opiekunom zostanie przesłany za pomocą dziennika elektronicznego film edukacyjny o roli wspólnego czytania dobrej dziecięcej literatury.