KASZUBSKI MECZ NA ERO ARENIE

11.11.22r. wyruszyliśmy na Kaszubski Mecz do Ergo Areny do Gdańska. Tematem przewodnim Konkursu Plastycznego w ramach projektu pt.:" Aktywne Kaszuby" był " Wybicki dla Kaszub" z racji tego, iż rok 2022 został ogłoszony przez sejm rokiem Józefa Wybickiego.
Każdy Polak , a tym bardziej Kaszub wie, iż Józef Wybicki pochodził spod kościerskiej wsi Będomin. Twórca naszego hymnu nie tylko był znany jako autor Mazurka Dąbrowskiego. To działacz społeczny i polityczny, szambelan królewski, poeta i pisarz. Całe swoje życie poświęcił dla Polski.
       11 listopada Ergo Arena przyjęła ponad 6 tyś. uczniów uczących się języka kaszubskiego. W pięknej oprawie i doniosłej atmosferze odśpiewano hymn Polski i Kaszub. Mecz zakończył się sukcesem Gdańskich Lwów, oczywiście dzięki wspaniałemu dopingowi też z naszej strony.