Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole, jak co roku, odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.

Rozpoczęła się ona o godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego  przez całą społeczność uczniowską w ramach ogólnopolskiego projektu „Szkoła do hymnu”.

Apel, który rozpoczął się tuż po odśpiewaniu hymnu został  przygotowany przez uczniów

klasy V  wraz z wychowawcą – panią Jolantą Dasguptą.

Wydarzeniu towarzyszyła piękna i pełna historycznych treści oprawa sceniczna, w której zachwycała szczególnie  postać Polki z czasów powstania styczniowego, wykonana z ogromnym zaangażowaniem przez uczniów klasy VIII podczas zajęć w świetlicy szkolnej.

Piątoklasiści deklamowali wiersze polskich poetów, przypominali przebieg wydarzeń sprzed wieków, śpiewali piosenki patriotyczne, przygotowane pod kierunkiem pana Bartosza Wiśniewskiego. Występ uświetniły także dwie uczennice klasy VIII- Maja Rostkowska i Zuzia Matysek wyśpiewanymi przez siebie pieśniami.

Wszyscy zgromadzeni  na apelu uczniowie byli odświętnie ubrani i trzymali w rękach wykonane przez siebie podczas lekcji wychowawczych flagi narodowe. Nastrój powagi i zadumy pozwolił wszystkim na przeżycie w skupieniu i pełnym zaangażowaniu tej uroczystości, co zaznaczył pan dyrektor- Robert Nowak w podsumowującym uroczystość wystąpieniu.