Poetycko i patriotycznie w zagórzyckiej szkole

W środę 9 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy odbył się

I Gminny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej. Został on zorganizowany z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Był pierwszą spośród trzech szkolnych uroczystości, poświęconych obchodom tego najważniejszego państwowego święta.

Zmagania konkursowe poprzedziło serdeczne powitanie pomysłodawcy imprezy - dyrektora szkoły, pana Roberta Nowaka – skierowane do przybyłych reprezentantów szkół gminy Damnica. Następnie w nastrój powagi i nostalgii wprowadziła zebranych pani Agnieszka Trusiak – główny organizator przebiegu konkursu opowieścią o trudnej drodze Polaków do wolności. Po niej nastąpiły recytacje uczniów w dwóch kategoriach: klas IV-VI i VII-VIII. Młodzież oceniana była przez komisję w składzie:

p. Dorota Nowak- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Damnicy

p. Maria Zielińska – przewodnicząca

p. Izabela Brzykcy ze Szkoły Podstawowej w Damnicy

p. Agnieszka Nowicka ze Szkoły Podstawowej w Damnie.

W przerwach pomiędzy kolejnymi częściami konkursu zebrani mogli wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu przygotowanych przez p. Bartosza Wiśniewskiego uczennic kl. VIII, które z tym repertuarem wystąpiły niedawno w wojewódzkim konkusie muzycznym.

Werdykt wydany przez komisję był następujący:

w kategorii klas IV – VI :

I miejsce: Alicja Puchała (SP Zagórzyca)

II miejsce: Paulina Mucha (SP Zagórzyca) i Julia Kacprzak (SP Damno)

III miejsce: Edyta Kosucho (SP Damnica) i Wiktoria Siwa (SP Damno);

w kategorii klas VII – VIII :

I miejsce : Maja Rostkowska (SP Zagórzyca)

II miejsce : Hanna Krysiak (SP Damnica)

III miejsce : Zuzanna Matysek (SP Zagórzyca).

Nagrody i dyplomy wręczył wszystkim recytatorom pan dyrektor, chwaląc przygotowanie i zaangażowanie. Uroczystość bardzo się podobała wszystkim gościom- ochoczo zapewnili oni

o swoim uczestnictwie w przyszłorocznej edycji konkursu.