Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Damnicy

Dnia 21 października uczniowie klasy I odwiedzili  Gminną Bibliotekę Publiczną w Damnicy. Dzieci odwiedziły bibliotekę pierwszy raz , ale od razu odczuli  ,że jest to miejsce szczególne , dostępne dla każdego , niezależnie od wieku . Nawiązując do pory roku  ,Pani Dyrektor Dorota Nowak  przeprowadziła z dziećmi pogadankę i przeczytała  książkę.  W bardzo przystępny sposób przybliżyła również zasady funkcjonowania biblioteki oraz wspólnie z współpracownikiem , panem Adamem wytłumaczyli na czym polega praca bibliotekarza. Dzieci poznały kąciki  z jakich mogą skorzystać, m.in.:   kącik książek dla dzieci,  kącik gier czy Czytelnię Internetową . Był czas również na zabawę         i słodki poczęstunek .Na pamiątkę pobytu w bibliotece  , wszystkie dzieci wraz z wychowawczynią  odcisnęli pomalowaną dłoń na liściu dębu ,a następnie zrobili wspólne zdjęcie .Było miło i przyjaźnie. Chętnie odwiedzimy to miejsce jeszcze wielokrotnie .

Marzena Majbroda i uczniowie klasy I