Dzień Edukacji Narodowej 2022

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi i młodzieżą. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.

I właśnie z tej okazji 13 października 2022 roku cała nasza społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu przygotowanym przez Samorząd Uczniowski i klasę VIII.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście. Wśród nich byli: wójt gminy Damnica- p. Andrzej Kordylas, Inspektor ds. Oświaty p. Joanna Wojtczyk, przedstawiciele samorządu lokalnego oraz rodzice. Oficjalna cześć apelu była doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań oraz przyznania nagród Dyrektora za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci. Szczególne podziękowania skierował w stronę grona pedagogicznego i pracowników obsługi administracji Wójt Gminy Damnica, który wręczył nagrody naszej polonistce pani Marii Zielińskiej i Dyrektorowi Szkoły panu Robertowi Nowakowi, życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela.

Po części oficjalnej uczniowie pod kierownictwem nauczyciela Zbigniew Pawłowskiego przygotowali program artystyczny, wyrażając w ten sposób podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy.  Inscenizacja  przeniosła nas w bajkowy świat smerfów. Młodzi artyści w zabawny sposób zaprezentowali obraz uczniów w naszej szkole. W drugiej części przedstawienia uczniowie zamienili się miejscami z nauczycielami. Grono Pedagogiczne podzielone na 3 drużyny odpowiadało w formie quizu na pytania przygotowane przez swoich wychowanków. Wszystkie drużyny zdały test wyśmienicie pokazując, że poczucia humoru naszym nauczycielom nie brakuje.  Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem dla wszystkich pracowników naszej szkoły „ Sto lat” i wręczaniem pamiątkowych upominków.