I Gminny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród!” dla upamiętnienia Odzyskania Niepodległości w 1918r

Regulamin Konkursu

Organizatorzy:

• Szkoła Podstawowa im. Zjednoczonej Europy  w Zagórzycy

Cele i motywy Konkursu:

• krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych;
  • przypomnienie trudnej drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów;
  • ukazanie dążeń do wolności, walk i zmagań o niepodległość poprzez pryzmat utworów poetyckich;
  • zaakcentowanie niezwykle istotnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego;
  • ukazanie piękna polskiej ziemi.

Warunki uczestnictwa:

1. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych gminy Damnica
  2. Uczestnicy Konkursu podzieleni są na trzy kategorie wiekowe:
    • uczniowie szkół podstawowych z klas 4 – 6 – 3 uczestników
    • uczniowie szkół podstawowych kl. 7 – 8. – 3 uczestników
  3. Uczestników zgłasza szkoła poprzez wyłonienie maksymalnie 3 uczniów z każdej kategorii wiekowej w eliminacjach szkolnych i przesłanie drogą e-mailową do organizatora karty zgłoszenia wg załączonego wzoru.
  4. Adres e – mail organizatora: zszagorzyca@o2.pl.
  5. Długość prezentowanego utworu nie powinna przekraczać 3 min.

Przebieg Konkursu:

1. . Konkurs Recytatorski  Polskiej Poezji Patriotycznej składać się będzie z dwóch etapów:
    • I etap - eliminacje szkolne, mających wyłonić maksymalnie trzech uczestników do etapu drugiego
    • II etap -  udział w finale;
  2. Przeprowadzenie eliminacji dokonuje szkoła, przystępująca do Konkursu.
    Etap drugi jest przeprowadzany przez organizatorów w SP w Zagórzycy.
  3. Kryteria oceny:
    • dobór i rozumienie tekstu;
    • poprawność i ekspresja wypowiedzi;
    • umiejętność prezentacji i nawiązania kontaktu z publicznością;
    • dykcja oraz opanowanie tekstu.
  4. Forma przesłuchań podczas etapu drugiego i finałowego:
    • występy uczestników etapu drugiego odbywać się będą przy udziale publiczności, czyli uczniów i opiekunów z innych szkół biorących udział w Konkursie.
  5.  Uczestników oceniać będzie komisja, powołana przez organizatorów dla poszczególnych kategorii wiekowych. Decyzja Komisji konkursowej jest ostateczna.
  6. Finał wyłoni zwycięzców (laureatów): 1,2,3 miejsce
  7. Laureaci otrzymają pamiątkowe: dyplomy i książki.
  8. Pierwszy Gminny Konkurs Recytatorski  Polskiej Poezji Patriotycznej  zakończy krótki występ artystyczny.
  9. Wszystkie informacje dotyczące Konkursu, listy zwycięzców, uczestników publikowany jest na stronie internetowej Organizatora
                          www.spzagorzyca.szkolnastrona.pl

Kalendarium:

• do dnia 21.10.2022 r. zgłoszenia o przystąpieniu szkoły do drugiego etapu Konkursu (e-mail: zszagorzyca@o2.pl
  • 09.11.2022 r. (środa) od godz. 10.00  - przesłuchania uczestników drugiego etapu w Szkole Podstawowej w Zagórzycy.
  • 10.11.2022 r. - opublikowanie wyników konkursu na stronie internetowej organizatora .

Nagrody:

• Laureaci otrzymują dyplomy i książki,
  • Uczestnicy II etapu otrzymują pamiątkowe podziękowania
  • Wszystkim szkołom, przystępującym do Konkursu, zostaną wręczone pamiątkowe podziękowania i dyplomy.

Uwaga!

• Przystępując do Konkursu uczestnik wyraża zgodę na przetwarzacie danych osobowych oraz udostępnienie wizerunku przez Organizatora na potrzeby Konkursu..
  • Konkurs jest wydarzeniem uroczystym. Organizatorzy zwracają się z prośbą do uczestników osób odpowiedzialnych o zwrócenie uwagi na stosowny do wydarzenia ubiór.