ŚLUBOWANIE UCNIÓW KLASY I

Dnia 28 września w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych ,ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście : wójt Gminy Damnica-Pan Andrzej Kordylas , Inspektor ds. oświaty – Pani Joanna Wojtczyk ,Radni Gminy-Pan Marcin Jarzmicki, Pan Patryk Pałucki, Pan Łukasz Malinowski, Pan Tadeusz Bubniak, dyrektorzy- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej -Pani Dorota Nowak ,p.o. Dyrektora CEiK -Pani Katarzyna Sobolewska  ,rodzice uczniów ,nauczyciele oraz uczniowie klas I i II.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły-Pana Roberta Nowaka ,który powitał wszystkich zebranych i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów. Kolejnym punktem uroczystości był  program artystyczny, w którym uczniowie klasy pierwszej  zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a jednocześnie zaliczyli swój pierwszy egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego Ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły- Pan Robert Nowak. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej                    im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy.

Uczniowie otrzymali  od  zgromadzonych upominki , za które serdecznie dziękują ,a po uroczystości wspólnie z  rodzicami i gośćmi udali się na słodki poczęstunek.

Szczególne podziękowania dla rodziców klasy I , Katarzynie Prądzyńskiej, Justynie Gruchała, Monice Pałuckiej, Katarzynie Mucha, Lidii Jarzmickiej, Magdalenie Osowskiej, Monice Dopierała, Monice Hydzik, Justynie Uzdowskiej.

Pozytywnych wrażeń nie zabrakło i zostaną w naszej  pamięci jeszcze przez długi czas.

Wychowawczyni : Marzena Majbroda