Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 – klasy I-VI

W upalny poranek 24 czerwca br. na dziedzińcu przed szkołą zebrali się uczniowie klas I-VI wraz z licznym gronem rodziców, by odebrać świadectwa, nagrody i wyróżnienia. W swoim przemówieniu na wstępie pan dyrektor - Robert Nowak - podkreślił wagę nauki, pochwalił postawy uczniów ukształtowane w toku zdobywania edukacji i zaznaczył wyjątkowość minionego roku szkolnego z uwagi na trwającą przezeń pandemię oraz wybuch wojny w Ukrainie i pomoc uchodźcom.

Wychowawcy poszczególnych klas oraz pan dyrektor podczas tej uroczystości rozdali świadectwa z wyróżnieniem  swoim podopiecznym. Byli nimi:

Julia Szmidtka, Stanisław Formela i Antoni Pranga     -  z klasy I

Paweł Kołodyński, Kacper  Rosochacki, Franciszek  Sobala i   Aleksander Wójcik   - z klasy II

Michalina Adamska, Jagoda Chodkowska i Amelia Elward   - z klasy III

Szymon Lachowicz i Aleksander Bajer z  klasy IV

Alicja Puchała, Maja Selonke, Maja Gawłowska, Lena Szyca i Konrad Grabowski -  z klasy V

Marcelina Gańska z klasy VI.

Spośród nich

Alicja Puchała i Szymon Lachowicz

za osiągnięcie najwyższych wyników w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali także stypendia szkolne.

Z uwagi na szczególne osiągnięcia i liczne reprezentowanie szkoły podczas konkursów i turniejów na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim dyrektor szkoły przyznał swoją nagrodę

Alicji Puchale

oraz uhonorował listem gratulacyjnym  rodziców - państwa Monikę i Ireneusza Puchałów.

Również przedstawiciel samorządu lokalnego –

pani Agnieszka Szarłot-Dietrich – radna gminy Damnica z okręgu Karżniczka

przyznała nagrodę za szczególne osiągnięcia szkolne i wzorowa postawę ucznia

Alicji Puchale.

Wielu rodziców ze wszystkich klas otrzymało podziękowania od wychowawców za pomoc, ofiarność i współpracę w tym roku szkolnym. Bez niej wiele niektóre  przedsięwzięcia i wszystkie szkolne imprezy nie mogłoby się odbyć z takim powodzeniem. Za tę szczególną postawę nigdy dość podziękowań!

Już w klasach zostały wręczone świadectwa pozostałym uczniom, w tym roku także tym, którzy uciekając przed wojną w Ukrainie , realizowali obowiązek szkolny w naszej placówce.

Życzymy wszystkim uczniom, ich rodzicom i opiekunom prawnym dobrych, bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!