Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 klas VII i VII

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 klas VII i VIII

W miniony piątek 24 czerwca 2022 roku o godz. 9.30 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas najstarszych, będąca jednocześnie pożegnaniem absolwentów naszej szkoły.

Zaproszenie na tę uroczystość przyjęli:  wójt gminy Damnica – pan Andrzej Kordylas, zastępca wójta -  pan Grzegorz Kiczmachowski, sekretarz gminy Damnica – pani Izabela Rak, dyrektor ZGK w Damnicy – pani  Aleksandra Winsztal, ksiądz proboszcz - Marcin Baska  oraz radni gminy Damnica- pani Agnieszka Szarłot-Dietrch i  pan Tadeusz Bubniak. Przybyli też licznie pełni dobrych emocji i wzruszeń rodzice uczniów i absolwentów.

Uroczystość miała  wyjątkowy i w wielu momentach bardzo poruszający przebieg. Na wstępie pan dyrektor- Robert Nowak- powitał zebranych i wskazał na doniosłość tej chwili. Docenił dziewięcioletni trud włożony w kształtowanie wiedzy i umiejętności dzisiejszych absolwentów.

Następnie odbyło się przekazanie sztandaru szkoły nowemu składowi pocztu sztandarowego,  ślubowanie absolwentów oraz rozdanie świadectw i nagród uczniom klasy VII. Uczennice, które otrzymały świadectwo z wyróżnieniem to:

Agata Krzysztofowicz, Maja Rostkowska i Zuzanna Matysek.

Dodatkowo stypendium szkolne otrzymały: Agata Krzysztofowicz i Maja Rostkowska.

Nagrody swoje uczniom przyznali także:

wójt gminy Damnica- p.Andrzej Kordylas - Katarzynie Pawłowskiej  i Alicji Puchale.

radni gminy: p. Agnieszka Szarłot Dietrich - Alicji Puchale

p. Mateusz Malinowski -  Nataszy Formeli

p. Marcin Jarzmicki – Agacie Krzysztofowicz

p. Tadeusz Bubniak – Katarzynie Pawłowskiej.

Wychowawczyni klasy ósmej p. Iwona Kowalska wraz z panem dyrektorem wręczyła świadectwa, wyróżnienia i nagrody dla swoich uczniów.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymały:   Katarzyna Pawłowska i Natasza Formela.

Nagrodę Wzorowego Ucznia i stypendium szkolne – Katarzyna Pawłowska

List gratulacyjny za trud włożony w wychowanie córki oraz niezwykłe zaangażowanie

w proces jej kształcenia  wręczony został  rodzicom Katarzyny Pawłowskiej -

państwu Agnieszce i Zbigniewowi Pawłowskim.

Słowa pełne otuchy, wskazań i dobrych życiowych rad  do absolwentów skierowali pan wójt, ksiądz proboszcz, pan dyrektor. Wskazywali na wymagania, jakie stawia dziś przed młodymi świat oraz na  umiejętność ocalenia wartości nadrzędnych. Wychowawczyni klasy przemówiła do absolwentów i w sposób szczególny podziękowała także wszystkim rodzicom.

Podniosła atmosfera uroczystości przełamana została przez przygotowane przez uczniów przedstawienie pt.: „I śmiech niekiedy może być nauką…”, które w sposób pełen humoru odzwierciedlało edukację, począwszy od zerówki aż po chwilę obecną. Podziękowania dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców wywołało niejedną łzę w oczach dorosłych. Pożegnanie wychowawcy rozczuliło wszystkich. Ważną chwilą było posadzenie „Drzewa pamięci” w otoczeniu szkoły.  Na symbolicznym grawerze widnieje myśl: „Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”. W ten symboliczny sposób uczniowie i rodzice absolwentów zapoczątkowali chyba nową niezwykłą szkolną tradycję.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich na sali gimnastycznej oraz  pełnymi dobrych pozdrowień słowami pożegnań.