LAUREATKI Konkursu Przyrodniczego

W dniu 3 czerwca br., uczennice naszej szkoły, w składzie: Katarzyna Pawłowska, Agata Krzysztofowicz i Maja Rostkowska, wzięły udział w XXIX Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym "Dolina Słupi".

Tegoroczna edycja dotyczyła ”Inwazyjnych gatunków flory i fauny, które są zagrożeniem dla naszej przyrody". Konkurs znajduje się na liście konkursów wiedzy Pomorskiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Zmagania przebiegały w trzech etapach:

- indywidualny test wiedzy o PK Dolina Słupi, ochronie przyrody i gatunkach inwazyjnych,

- zespołowe zadanie praktyczne – rozwiązywanie rebusów i karta pracy,

- praktyczne rozpoznawanie gatunków inwazyjnych roślin i zwierząt.

Nasze uczennice wykazując się wiedzą, spostrzegawczością i umiejętnością pracy w grupie zajęły I miejsce w klasyfikacji zespołowej, wyprzedzając tym samym pozostałe7 szkół z regionu.

Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej laureatem I-go miejsca została Kasia Pawłowska, natomiast na III miejscu uplasowała się Maja Rostkowska.

Dziewczynki, obok nagród rzeczowych otrzymały zaświadczenie, które umożliwia wpis udziału w konkursie na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i dodatkowe punkty, w rekrutacji do szkoły średniej.

Gratulujemy wysokiego wyniku i doskonałego przygotowania do konkursu.