XVIII GMINNY TURNIEJ MATEMATYCZNY KLAS III SP JESTEM MISTRZEM MATEMATYKI

XVIII  GMINNY TURNIEJ MATEMATYCZNY KLAS III SP

JESTEM MISTRZEM MATEMATYKI

W czwartek 19 maja  2022 r. odbyła się w naszej szkole osiemnasta edycja Gminnego Turnieju Matematycznego dla klas III SP pod hasłem ,, Jestem mistrzem matematyki”.   Wzięli w nim udział uczniowie z trzech  Szkół Podstawowych z terenu gminy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, integracja środowiska uczniowskiego oraz współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Młodzi matematycy ponad godzinę zmagali się z zadaniami konkursowymi przygotowanymi przez organizatora. Po sprawdzeniu prac przez komisję  składającą się nauczycieli poszczególnych szkół wyłoniono zwycięzców.

Wyniki konkursu:

I miejsce- SP w Damnicy - Hubert Jarosiewicz,Bartosz Lindeman, Hanna Myszke

II miejsce- SP w Zagórzycy- Michalina Adamska, Jagoda Chodkowska, Amelia Elward

III miejsce- SP w Damnie – Przemysław Hałas , Julia Krusińska, Klaudia Makoś

Po emocjonującym oczekiwaniu na wyniki  nastąpiło wręczenie dyplomów i upominków przez dyrektora szkoły pana Roberta Nowaka, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Organizatorzy składają podziękowania nauczycielom klas trzecich: p. Małgorzacie   Modzelewskiej i  p. Jadwidze Mazepus  za przygotowanie uczniów do turnieju oraz gratulują wszystkim uczestnikom.

Organizator:  Anna Kaliszewska.