Alicja Puchała - Laureatka XXI edycji Ligii Matematycznej

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Alicja Puchała- uczennica klasy 5 naszej szkoły została laureatką XXI edycji „Ligii Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego''.

Organizatorem konkursu jest Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz  I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku.

Konkurs składa się z eliminacji, półfinału i finału. Eliminacje trwają od października do grudnia. Uczestnik ma do rozwiązania trzy serie po 5 zadań. Do półfinału Komitet Organizacyjny kwalifikuje osoby, które przysłały wszystkie zestawy zadań domowych oraz uzyskały odpowiednią łączną liczbę punktów. W półfinale uczestnik ma do rozwiązania zestaw 5 zadań w czasie 90 minut.Do finału Komitet Organizacyjny kwalifikuje uczestników z największą liczbą punktów zdobytych w półfinale. W finale uczestnik ma do rozwiązania zestaw 5 zadań, w czasie 90 minut.Tytuł laureata otrzymują osoby z największą łączną uzyskaną liczbą punktów.

W tym roku w konkursie uczestniczyło 646 uczniów: 284 z klas IV, V i VI szkoły podstawowej, 295 z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz 67 ze szkoły ponadpodstawowej.

Finalistami zostało 160 uczniów: 48 z klas IV, V i VI szkoły podstawowej, 67 z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz 45 w kategorii szkoły ponadpodstawowej.

Tytuł Laureata XXI Ligi Matematycznej nadano 53 uczniom, którzy ze wszystkich etapów konkursu uzyskali:
minimum 112 punktów - kategoria szkoła podstawowa klasy 4-6
minimum 120 punktów - kategoria szkoła podstawowa lasy 7-8
minimum 111 punktów - kategoria szkoła ponadpodstawowa

19 maja 2022 r. w auli  Akademia Pomorska w Słupsku przy ul. Westerplatte 64 odbyło się uroczyste wręczenie nagród tegorocznym laureatom, wśród których znalazła się Alicja. Na uroczystości obecni byli również rodzice i nauczyciele nagrodzonych.

Gratulujemy Alicji i jej rodzicom, życzymy dalszych sukcesów

Pragniemy również poinformować, że finalistką tegoż konkursu została Agata Krzysztofowicz – uczennica klasy 7 naszej szkoły.

Gratulujemy Agacie i jej rodzicom, życzymy dalszych sukcesów

Brawa dziewczyny – niech wasz sukces będzie drogowskazem również dla innych zdolnych uczniów naszej szkoły.

Nauczyciel matematyki – Iwona Kowalska

Dyrektor szkoły – Robert Nowak