Recytacja na medal!

Do środowiskowych eliminacji XXXIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, które zostały przeprowadzone przez Bibliotekę Publiczną w Damnicy oraz Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy w poniedziałek 16 maja 2022 roku przystąpiło troje uczniów z naszej szkoły.

Po przesłuchaniu wszystkich piętnastu uczestników jury konkursu, któremu niezwykle fachowo i obiektywnie przewodniczył pan Grzegorz Gurłacz, aktor i znawca słowa mówionego, wyłoniło laureatów. Wśród nich i naszych uczniów:

w kategorii klas I-III:

I miejsce:  Michalina Adamska z klasy III

wyróżnienie:  Kacper Rosochacki    z klasy II

w kategorii klas IV-VI:

I miejsce:  Paulina Mucha   z klasy V

Do finału powiatowego, który odbędzie się  w Teatrze „Rondo” zakwalifikowała się i będzie reprezentować szkołę  Michasia Adamska ze swoją interpretacją dwóch wierszy Wandy Chotomskiej: „Dwa koguty” oraz „Żyrafa i jej zięć”. Trzymamy kciuki za powodzenie naszej utalentowanej artystycznie uczennicy!

nauczyciel języka polskiego Maria Zielińska