Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W środę 13 kwietnia 2022 roku w 82 rocznicę obchodów  Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w naszej szkole odbył się uroczysty apel.

Został przygotowany pod bacznym okiem  nauczyciela historii – pani Jolanty Dasgupty – przez wszystkich uczniów klasy VIII. W tle przygotowana przez nich prezentacja oraz plakaty i dekoracje sceniczne. Wypowiadane z powagą słowa o katyńskiej zbrodni - fragmenty dokumentów, listy, wiersze. Głosy solistek i całego chóru szkolnego przy akompaniamencie pianina i gitary pana Bartosza Wiśniewskiego dodają powagi i wzruszeń. I niezwykła postawa całego zespołu uczniowskiego wpisana w nastrój uroczystości.

Wystąpienie pana dyrektora szkoły - Roberta Nowaka, nawiązujące do historycznych wydarzeń i ich wieloletniego przemilczania i wykluczenia, podkreśliły wagę obywatelskiego  obowiązku dbałości o patriotyzm i poszanowanie dla dziejów własnego narodu.

Delegacja uczniów wraz z pocztem sztandarowym udała się po apelu pod zasadzony

w 2018 roku Dąb Katyński, poświecony podpułkownikowi Józefowi Łęgowskiemu, by złożyć kwiaty i zapalić symboliczny znicz pamięci.

Maria Zielińska