Konkurs głośnego czytania kl. II

W piątek, 14 stycznia 2022r. odbył się drugi etap organizowanego przez szkolną bibliotekę konkursu głośnego czytania  „Przenieś mnie w świat polskich baśni i legend”. Był on przeznaczony dla uczniów klasy II.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji było zgodne z przyjętymi przez szkolne programy wychowawczy i profilaktyczny celami kształtowania patriotycznych postaw uczniów, także tych najmłodszych. Uczestniczący w nim  wybrali do prezentacji legendy polskie i baśnie,  w tym także te dotyczące Pomorza. Jury brało pod uwagę płynność czytania, wyrazistość mowy, intonację oraz przestrzeganie zasad interpunkcji.

Dodatkową atrakcją tej edycji było czytanie tekstów Jana Brzechwy w języku kaszubskim przez uczniów przygotowanych przez nauczycielkę tego języka w naszej szkole- panią Małgorzatę Leśniańską.

Laureatami zostali dwaj uczniowie:

Kacper Rosochacki

i Paweł Kołodyński.

Pan dyrektor, wręczając nagrody książkowe uczniom, zwrócił uwagę na wartość czytania we współczesnym świecie oraz świadomość kulturową, jaka dzięki czytaniu tekstów związanych z historią Polski się  kształtuje. Dodał, iż liczy na aktywne uczestnictwo całej klasy w następnym roku szkolnym podczas kolejnej edycji konkursu.