Udział w akcji „Przepisujemy Hobbita”… i nie tylko

W listopadzie i grudniu uczniowie klas starszych naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję przepisywania dzieł wszystkich Johna R. R. Tolkiena. Została ona wymyślona i rozpropagowana przez  Bibliotekę Publiczną- Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 26 w warszawskiej dzielnicy Wawer z okazji zbliżającej się 130.rocznicy urodzin mistrza literatury  fantasy. Przydzielone naszej szkole do przepisania strony były fragmentami trzeciego tomu „Niedokończonych opowieści”.

Podczas wielu przerw oraz zajęć pozalekcyjnych w bibliotece szkolnej powstawały- zapisywane z wielką dokładnością oraz dbałością o estetykę i poprawność zapisu - teksty mówiące o pochodzeniu Sarumana, Radagasta czy o Gandalfie, opowiadające o Istarich i Ludziach Północy.

Z ochotą do akcji włączyły się uczennice klas V, VI, VI i VIII: Alicja Puchała, Emilka Sawczak, Paulinka Mucha, Maja Selonke, Maja Gawłowska, Lena Szyca, Martynka Jaskólska, Maja Hinz, Wiktoria Myszkowska, Marcelina Gańska, Wiktoria Rompska, Amelia Tylka, Agata Szerszenowicz, Zuzia Matysek, Sandra Chrzanowska, Paulina Salomon, Lena Pałucka, Zuzia Drożdż, Natasza Formela i Magda Słowińska.

Przepisane kartki zostały przesłane do warszawskiej biblioteki, gdzie zapewne zostaną złożone i oprawione.

Dziękujemy wszystkim uczennicom za zaangażowanie i wytrwałość.

Agnieszka Trusiak i Maria Zielińska