Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

Wycieczka do  Słowińskiego Parku Narodowego

W poniedziałek 21 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagórzycy udali się do Słowińskiego Parku Narodowego do Czołpina. Tam przeszliśmy przez wydmy w kierunku morza. Po drodze zdobyliśmy informacje o faunie i florze tamtego regionu. Trasę nam żar, który lał się z nieba. Dla ochłody wykąpaliśmy się w morzu. Gry i zabawy morskie pozwoliły na integrację zespołów klasowych. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Latarnię Morską, która mierzy około 25 m. Obiekt znajduje się pomiędzy Łebą  a Rowami, w utrudniał Czołpinie na obszarze Słowińskiego parku Narodowego, między jeziorami Gardno i Łebsko.
      Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w stronę autokaru, który bezpiecznie dowiózł nas do szkoły.