II WOJEWÓDZKI TURNIEJ W TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY DAMNICA ZAGÓRZYCA 2024

Za nami II Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego w Zagórzycy! Rok po pierwszej edycji turnieju w sali gimnastycznej SP w Zagórzycy pojawili się tenisiści stołowi z terenu naszej gminy jak i odległych terenów województwa pomorskiego. Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju przez organizatorów imprezy tj. prezesa UKS w Zagórzycy, Dyrektora SP w Zagórzycy, radnych Rady Gminy Damnica oraz Wójta Gminy Damnica, który objął swoim patronatem imprezę rozpoczęło się bardzo emocjonujące granie. Po blisko 7 godzinnych zmaganiach, w których uczestniczyło w 4 kategoriach blisko 50 zawodników wyłoniła się następująca klasyfikacja:

kat. dzieci i młodzież do lat 18:

1. Konrad Wenta- Janowice;
  2. Katarzyna Pawłowska- Zagórzyca;
  3. Nikodem Sprawski- Janowice;
  4. Alicja Puchała- Karzniczka;

kat. „mieszkaniec Gminy Damnica:

1. Piotr Demedziak- Karzniczka;
  2. Stanisław Syldatk- Bobrowniki;
  3. Mariusz Kołkowski- Damnica;
  4. Robert Bubniak- Zagórzyca;

kat. open kobiet:

1. Magdalena Jasińska- Słupsk
  2. Katarzyna Pawłowska- Zagórzyca;
  3. Alicja Puchała- Karzniczka;
  4. Ewelina Skwira- Karzniczka;

kat. open mężczyzn:

1. Czesław Popiel- Słupsk;
  2. Grzegorz Wesołowski- Słupsk;
  3. Tomasz Pankiewicz- Słupsk;
  4. Mariusz Wenta- Janowice;

W kategorii najlepsze sołectwo tym razem wygrała miejscowość Karzniczka, która odebrała z rąk fundatora Ł. Malinowskiego puchar dla najlepiej punktującego w turnieju sołectwa.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom i kibicom za stworzenie sportowej atmosfery i bardzo emocjonującą walkę. Serdeczne podziękowania składamy Wójtowi Gminy Damnica p. Andrzejowi Kordylasowi za objęciem swoim patronatem  turnieju oraz ufundowanie pucharów. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Słupsku za przekazanie gadzetów i materiałów promocyjnych. Dziękujemy za obecność i wparcie jakie każdorazowo możemy liczyć od radnych Rady Gminy Damnica tj. Pawła Oberta, K. Kozinę, Ł. Malinowskiego, T. Bubniaka.

Podziękowania składamy firmie Wento sp. z o. o. za wparcie imprezy i ufundowanie nagród rzeczowych: markowy sprzęt elektroniczny i sportowy. Jest nam niezmiernie miło, że firma, która posiada w naszej okolicy farmę fotowoltaiczną jest nas z nami i nas bardzo mocno wspiera.

Zadanie było realizowane w ramach realizacji zadania publicznego: „wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na terenie Gminy Damnica”.

Opracował:

UKS Zagórzyca