KOCHAM BABCIĘ !  KOCHAM DZIADKA!

Jak wielka jest siła uczuć wnucząt do swoich babć i dziadków, mogliśmy się przekonać podczas przepięknej uroczystości, która odbyła się 24 stycznia 2024r. w Szkole Podstawowej w Zagórzycy.  Mieliśmy wówczas zaszczyt gościć w progach naszej placówki bardzo liczne grono – kochane Babcie i drogich  Dziadków. Szanownych gości powitał  p. Robert Nowak, dyrektor szkoły, składając im życzenia zdrowia, szczęścia, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, tak jak w dniu dzisiejszym. Swoją obecnością zaszczycił nas również p. Andrzej Kordylas – Wójt Gminy Damnica, który złożył seniorom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Program artystyczny uroczystości był bardzo bogaty. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali się z jak najlepszej strony pod czujnym okiem swoich wychowawczyń. Były piękne wiersze, wzruszające piosenki, humorystyczna scenka o wnukach oraz tańce do utworów „Babcia tańczy rock and rolla” oraz „Twist dla Babci i Dziadka”.   Część artystyczna zakończyła się zaśpiewaniem przez wszystkie wnuczęta tradycyjnego: „Sto lat” dla babć i dziadków. Gromkie brawa, jakimi zostali obdarowani mali artyści świadczą o tym, że gościom bardzo podobały się występy wnucząt.

Po wykonaniu  pamiątkowego zdjęcia wszystkie dzieci osobiście złożyły życzenia i wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki oraz upominki. W dalszej części spotkania zaproszono gości na słodki poczęstunek przygotowany przez licznie przybyłych rodziców. Odświętnie wystrojeni Seniorzy byli bardzo wzruszeni i dumni ze swoich wnuków. Z pewnością za rok też nas tak licznie odwiedzą i miło spędzą czas.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom za okazaną pomoc i zaangażowanie w przygotowanie  poczęstunku dla tak dużej liczby uczestników uroczystości Dnia Babci i Dziadka.

W imieniu przedszkolaków,uczniów klas I-III oraz ich wychowawczyń-

Renata Kostrubiec