Wigilia szkolna

Wigilia szkolna 2023

Tradycyjnie w naszej szkole, w ostatni dzień nauki przed świętami odbyła się wigilia szkolna z występami i śpiewem kolęd. Jako pierwsi szkolnej publiczności wspieranej przez rodziców i dziadków, ukazali się nasi kaszubscy kolędnicy. Tak jak nas już przyzwyczaili w latach poprzednich, młodzi Kaszubi zaprosili do tańca i śpiewu publiczność a milicjant wystawił panu dyrektorowi „słony” mandat. Po występie Kaszubów, których przygotowała p. Małgorzata Leśniańska przyszedł czas na szkolne jasełka ukazane przez uczniów od przedszkola do 8 klasy pod kierunkiem p. Zbigniewa Pawłowskiego.  Tegorocznym motywem jasełek, który próbował nam ukazać wędrujący wśród nas  „Mały Książę” była „ Miłość”.  Barwne postacie diabłów ożywiły całą brać szkolną a najmłodsi uczniowie przybliżyli tajemnicę narodzin Jezusa w betlejemskiej stajence. Podczas występów rozbrzmiały piękne kolędy śpiewane przez całą społeczność szkolną oraz tegoroczną Maryję- Lilianę z klasy II SP.

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny, to czas w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy sobie wzajemnie najlepsze życzenia, łamiąc się opłatkiem. Pierwsze życzenia skierował do wszystkich uczniów, pracowników szkoły, zebranych gości dyrektor placówki – p. Robert Nowak.

Na zakończenie spotkania wigilijnego przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem i złożenie życzeń przez wszystkich uczniów i pracowników szkoły podczas klasowych wigilii.