Szkolny Konkurs Recytatorski „Jesień w poezji”

17 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy już po raz trzynasty odbył się szkolny konkurs recytatorski „Jesień w poezji”. Konkurs adresowany był do wychowanków oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I – III SP. Celem konkursu było zainteresowanie najmłodszych poezją, rozwijanie pamięci i zdolności recytatorskich, prezentację umiejętności dzieci oraz kształcenie odwagi i śmiałości.

Do udziału w  konkursie zgłosiło się piętnastu uczestników. Każdy przedstawił jeden wybrany utwór. Dzieci starały  się  oddać nastrój utworów poprzez piękną  recytację i jesienny strój. Komisja dokonała oceny biorąc pod uwagę: pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu i ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu recytatorskiego:

I miejsce Małgorzata Wasiura klasa III SP

II miejsce Małgorzata Hydzik klasa II SP

III miejsce Martyna Malinowska klasa I SP

Wyróżnienia zdobyli Michał Gołębiowski klasa IISP oraz Dominik Gawłowski grupa „0”.

W listopadzie został także rozstrzygnięty już po raz piąty szkolny konkurs llastyczny „Jesienny liść”. Z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III wpłynęło ponad dwadzieścia prac konkursowych. Laureaci konkursu plastycznego:

I miejsce Lilianna Ożożek klasa II SP

II miejsce Antoni Pranga klasa III SP

III miejsce Ignacy Jarzmicki klasa II SP

Wyróżnienia zdobyli Miłosz Sawczak oraz Gabriel Ziemiecki z grupy „0”.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie dzieci do udziału w konkursach, a Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

Iwona Kuklińska

Marzena Majbroda