Grali dla Niepodległej

11 listopada 2023 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Zagórzycy, już po raz szesnasty spotkali się miłośnicy piłki siatkowej z terenu Gminy Damnica na turnieju organizowanym z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości 2023.
Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Damnica pan Andrzej Kordylas.

Otwarcia turniej, po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego dokonali włodarze naszej gminy Wójt Gminy Damnica pan Andrzej Kordylas i przewodniczący Rady Gminy Damnica pan Kazimierz Kozina wraz z gospodarzem obiektu i współorganizatorem zawodów dyrektorem szkoły panem Robertem Nowakiem i prezesem UKS Zbigniewem Pawłowskim. Swoją obecnością podczas turnieju zaszczycili nas radni: p. Łukasz Malinowski, p. Paweł Obert , p. Tadeusz Budniak.
Po zaciętej rywalizacji i bardzo wysokim poziomie w rozgrywkach prowadzonych w systemie „każdy z każdym” wyłoniono następującą klasyfikację medalową:

I miejsce,  puchar Wójta Gminy Damnica- AK Paprzyce

II miejsce, puchar Przewodniczącego Rady Gminy Damnica- Niezłomni Paprzyce

III miejsce, puchar Dyrektora SP w Zagórzycy- Hisaria Karzniczka

Najlepszym zawodnikiem i zawodniczką turnieju (MVP)  zostali: Bartosz Wengierski i Magdalena Milewczyk z drużyny AK Paprzyce.  Wyróżnieni zawodnicy otrzymali statuetki i piłki do siatkówki ufundowane przez radnych: p. Łukasza Malinowskiego i p. Tadeusza Bubniaka.

Tradycją turnieju jest wyróżnienie najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn.
W tym roku indywidualnie wyróżnienia otrzymali:
• Adrian Słodziński - AK Paprzyce,
• Wiesław Gołębiowski- Niezłomni Paprzyce,
• Wojciech Gawroński- Husaria Karzniczka

W tym roku szczególną nagrodę za największy staż w turnieju ( ilość rozegranych turniejów) otrzymał zawodnik AK Paprzyce Mariusz Dudek. Był to piękny orzeł ufundowany a zarazem wykonany przez radnego p. Pawła Oberta.

UKS w Zagórzycy pragnie serdecznie podziękować za wsparcie w organizacji imprezy wszystkim fundatorom nagród, tj. Wójtowi Gminy Damnica, panu Przewodniczącemu Rady Gminy Damnica, Radnym Gminnym: p.  Łukaszowi Malinowskiemu, p. Pawłowi Obert i p. Tadeuszowi Bubniak.

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy w Zagórzycy w ramach realizacji programu: „Organizacja szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w sekcjach sportowych 2023” finansowanego przez Gminę Damnica oraz Szkoła Podstawowa  im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy.
Autor: UKS Zagórzyca