Dzień Edukacji Narodowej - Święto naszych nauczycieli , pracowników administracji i obsługi szkoły

W czwartek 12 października 2023 roku o godzinie 11.00 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Przybyli na tę uroczystość zaproszeni goście:  wójt gminy Damnica – pan Andrzej Kordylas, inspektor ds. oświaty- pani Joanna Wojtczyk, radni i sołtysi gmin: pani Karolina Sobierańska, panowie Tadeusz Bubniak, Patryk Pałucki i Łukasz Malinowski oraz przedstawicielki rady rodziców: panie  Małgorzata Zander, Justyna Gruchała i Anna Szmidtka. Zaszczycili  uroczystość   swoją obecnością także emerytowani pracownicy naszej szkoły: pani Jolanta Jawczak , państwo Helena i Albin Szewcowie oraz pani Małgorzata Pałucka.

W części oficjalnej, tuż po odśpiewaniu hymnu, głos zabrał pan dyrektor Robert Nowak, który powitał zebranych, a następnie określił rolę misji nauczyciela jako „czynienie dobra”, wspominając minione lata z historii szkoły  i wierne grono związanych z nią pracowników.

Głos zabrał także pan wójt, który zaznaczył zawsze przyjazną i serdeczną atmosferę panującą w progach zagórzyckiej szkoły, złożył wszystkim moc dobrych życzeń i w towarzystwie pani inspektor ds. oświaty wręczył Nagrody Wójta Gminy Damnica z okazji DEN za szczególnie wyróżniającą się pracę:  pani Małgorzacie Leśniańskiej- nauczycielce j. kaszubskiego  oraz  panu dyrektorowi Robertowi Nowakowi.

Część artystyczna, przygotowana  przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem  nowego opiekuna- pani Alicji Kornas, rozbawiła zebranych scenkami z życia szkoły, typologią uczniowskich i  nauczycielskich zachowań oraz dodała barw w postaci tańców kaszubskich i recytacji wierszy w wykonaniu uczniów klas I-V. Wszyscy nauczyciele i zaproszeni goście zostali obdarowani zaprojektowaną przez uczniów na zajęciach w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” i wykonaną na drukarce 3D zakładką do książek w kształcie sowy. Na dołączonym do niej bileciku znalazły się słowa:

„Dziękujemy  za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, za każdy pierwszy krok wprowadzający nas w krąg nowych, nieznanych spraw, za uśmiech, serce i cierpliwość.”