II Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Damnica

Dla Niepodległej – poetycka Zagórzyca

W środę 8 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej Pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Damnica. Został on zorganizowany z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Był pierwszą spośród trzech szkolnych uroczystości, poświęconych obchodom tego najważniejszego państwowego święta.

Zmagania konkursowe poprzedziło otwarcie uroczystości przez wicewójta Gminy Damnica, pana Grzegorza Kiczmachowskiego Zaproszonych gości serdecznie przywitał dyrektor Szkoły Podstawowej w Zagórzycy, pan Robert Nowak. Zanim wystąpili recytatorzy ,  prowadząca wprowadziła uczestników w nastrój powagi i nostalgii . Opowiedziała o trudnej drodze Polaków do wolności. Po niej nastąpiły recytacje uczniów w dwóch kategoriach: klas IV-VI i VII-VIII. Młodzież oceniana była przez komisję w składzie:

p. Dorota Nowak- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Damnicy

p. Maria Zielińska – przewodnicząca z SP w Zagórzycy

p Elżbieta Lubińska ze Szkoły Podstawowej w Damnicy

W przerwach pomiędzy kolejnymi częściami konkursu zebrani mogli wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu przygotowanych przez p. Bartosza Wiśniewskiego uczennic kl. VI..

Werdykt wydany przez komisję był następujący:

w kategorii klas IV – VI :

I miejsce: Wiktoria Siwa (SP Damno)

II miejsce: Zuzanna Krysiak (SP Damnica)

III miejsce: Magdalena Wolska ( SP Zagórzyca)

wyróżnienie : Maja Orlik (SP Damno)

w kategorii klas VII – VIII :

I miejsce : Paulina Mucha (SP Zagórzyca)

II miejsce : Edyta Kosucho (SP Damnica)

III miejsce : Maja Gawłowska (SP Zagórzyca).

wyróżnienie : Amelia Hewusz ( SP Damnica)

Nagrody i dyplomy wręczył wszystkim recytatorom pan dyrektor oraz wicewójt Gminy Damnica, chwaląc przy tym przygotowanie i zaangażowanie. Uroczystość bardzo się podobała wszystkim gościom- ochoczo zapewnili oni o swoim uczestnictwie w przyszłorocznej edycji. Na zakończenie  organizator konkursu, p. Agnieszka Trusiak, wręczyła podziękowania zaproszonym gościom oraz  nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do tego przedsięwzięcia.