Wycieczka do Lęborka

3.10.23r. grupa uczniów uczęszczających na zajęcia języka kaszubskiego wyjechała na wycieczkę do Lęborka. Miasto to jako nieliczne posiada dobrze zachowane mury obronne średniowiecznego grodu  z licznymi basztami
i zamkiem  krzyżackim.
Uczestnicy wyjazdu zwiedzili dwie baszty, następnie wzięli udział w zajęciach muzealnych na temat powstawania papieru czerpanego i poznali technikę wykonywania linorytu. Odwiedzili również zabytkową wieżę ciśnień z wystawą archeologiczną przedstawiającą odkryte skarby dawnej przeszłości tych ziem z okolic Słupska, Bytowa, Lęborka i Łeby. Na wieży widokowej mogli podziwiać krajobraz pradoliny rzeki Łeby.
Dowiedzieli się również skąd mamy wodę pitną w kranach i jak ją oszczędzać, by chronić środowisko. Po drodze poznawali wiele ciekawostek miasta.