Spotkanie z księdzem biskupem Ryszardem Kasyną

Spotkanie z księdzem biskupem.

Dnia 27.09.2023 r. naszą szkołę odwiedził gość szczególny- ks. biskup Ryszard Kasyna, ordynariusz diecezji pelplińskiej wraz z księdzem proboszczem naszej parafii. Uczniowie szkoły zgromadzeni w sali gimnastycznej przywitali ks. biskupa pieśnią „Bądź pozdrowiony Gościu nasz”. Po pieśni na powitanie był czas na wierszyki delegacji uczniów z przedszkola i klas I-III. Po uczniach głos zabrał dyrektor szkoły, serdecznie witając czcigodnego gościa w imieniu całej społeczności szkolnej oraz obecny wśród nas Wójt Gminy Damnica pan Andrzej Kordylas. Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez miłej i serdecznej rozmowy ks. biskupa z uczniami podczas, której ksiądz biskup odpowiadał na pytania uczniów. Na zakończenie wizyty ks. Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa oraz wpisał się do pamiątkowej szkolnej kroniki. Po oficjalnej części przyszedł czas na słodki poczęstunek dla gości i całej społeczności szkolnej, który został przygotowany przez naszych niezastąpionych rodziców.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za pomoc i zaangażowanie tego uroczystego wydarzenia!