Wyróżnienie dla naszej nauczycielki j.kaszubskiego pani Małgorzaty Leśniańskiej

Ważna nagroda

Od 2022 roku 7 września obchodzony jest jako Dzień Edukacji Kaszubskiej, ustanowiony na pamiątkę przyjęcia Ustawy o systemie oświaty z września 1991 r., która umożliwiła organizację nauczania języka kaszubskiego w szkołach.

W piątek, 8 września 2023 roku, w dawnym  Gimnazjum Polskim w Gdańsku odbyła się uroczystość zorganizowana pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie   dla środowiska nauczycielskiego z różnych stron Kaszub. Była ona okazją do spotkania oraz podziękowania zaangażowanym w trud edukacji regionalnej.

Z niezwykłą dumą spieszymy donieść, że wśród laureatów nagrodzonych   z tej szczególnej okazji znalazła się pani Małgorzata Leśniańska- nauczycielka języka kaszubskiego naszej szkoły. Wyróżniona została za wieloletni wkład w krzewienie kultury kaszubskiej w szkole i środowisku, zwłaszcza zaś kultywowania bogatej obrzędowości, charakterystycznej dla regionu Kaszub.

Z całego serca gratulujemy pani Małgorzacie  wielkiego sukcesu i otrzymanych wyróżnień!