"Moja Pierwsza Wizyta w Kinie”

30 marca 2023r. dzieci z grupy 5,6-latków z Zagórzycy miały możliwość obejrzenia kina od kulis w ramach projektu edukacyjnego „Moja Pierwsza Wizyta w Kinie”. W programie było zwiedzanie kina, wspólne prażenie i degustacja popcornu. W sali kinowej odbyła się projekcja krótkiego  filmiku edukacyjnego na temat kinowego savoir - vivre’u oraz filmu pt.”Kacper i Emma na safari”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przygody tytułowych bohaterów i były ciekawe, czy uda im się odnaleźć mamę małego lwiątka.

Wizyta w kinie dostarczyła przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń i emocji oraz dała możliwość wdrożenia do właściwego zachowania podczas pobytu w kinie. W nagrodę dzieci otrzymały maskotkę – słonia Dumbo, naklejki oraz dyplomy wzorowego kinomana.

Renata Kostrubiec