Zakupiono pomoce naukowe z programu "Labolatoria przyszłości"

W nowym roku szkolnym 2022/2023 uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagórzycy korzystać będą z pomocy naukowych zakupionych w ramach programu Labolatoria przyszłości.

Szkoła wyposażona została w sprzęt, oprogramowanie i materiały dydaktyczne zakupione za kwotę 60 tysięcy złotych.

Zajęcia lekcyjne będą prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń i w sposób angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijania zainteresowań.

Szkoła pozyskała narzędzia i rozwiązania służące rozwijaniu kompetencji przyszłości, czyli współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów i kreatywności. Pomoce naukowe zastosowane będą w procesie dydaktycznym.

Wśród zakupionych w ramach programu pomocy dydaktycznych znalazły się gry dydaktyczne wspomagające naukę programowania w klasach nauczania zintegrowanego (Sottie Go!), narzędzia wprowadzające do zagadnień mechatroniki (zestawy Be Creo oparte na systemie Arduino Uno,  Lego Spike Prime, Photon Robot), narzędzia do multimediów (gimbal, greenscreen, aparat cyfrowy, mikrofon kierunkowy Vic Mini, system dwukanałowych mikrofonów bezprzewodowych Saramonic, statyw do kamery cyfrowej), drukarka 3D Zortrax, nowoczesny laptop Acer, stacja lutownicza oraz oprogramowanie do tworzenia filmów Adobe Elements 2022 i Pinnacle Studio 25. Ważnym uzupełnieniem zestawu są materiały dydaktyczne przeznaczone dla nauczycieli - scenariusze zajęć i tablice poglądowe przeznaczone do wykorzystania podczas różnych zajęć dydaktycznych.