Podstawy programowania z systemem Scottie Go!

Uczniowie klas I-III zaczęli przygodę z programowaniem! Z pomocą systemu Scottie Go! stawiają pierwsze kroki w świecie cyfrowych algorytmów.

Zajęcia informatyki w klasach nauczania zintegrowanego wzbogacone zostały w bieżącym roku szkolnym o zestaw interaktywnych gier dydaktycznych Scottie Go!
Młodzi adepci programowania uczą się w przyjaznym, baśniowym środowisku podstawowych komend języka programowania. Tajniki cyfrowych algorytmów odkrywają ucząc się poprzez zabawę.

W serii grze edukacyjnej Scottie Go! przyjazny kosmita, przeżywa liczne przygody podróżując swoim pojazdem kosmicznym w Kosmosie. Pomagając Scottiemu w jego licznych przygodach uczniowie zdobywają wiedzę programistyczną oraz ważne kompetencje społeczne.