II Ogólnopolski Projekt Edukacyjny :Powstańcy 44 – Pamiętamy

Zakończyliśmy udział w II Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym :Powstańcy 44 – Pamiętamy. Udział w projekcie wzięły klasy : VII i VIII. Głównym celem tego przedsięwzięcia było :

• rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego,
  • budowanie tożsamości narodowej uczniów, rozbudzanie uczuć patriotycznych,
  • ukazanie wpływu wojny na losy powstańców, cywilów i dzieci,
  • poznanie życiorysów Powstańców,
  • zapoznanie uczniów z materiałami źródłowymi (filmy, zdjęcia, ilustracje, teksty źródłowe),
  • uświadomienie młodzieży konieczności kształtowania świadomości narodowej i postaw patriotycznych,
  • uświadomienie konieczności dbania o pokój na świecie,
  • poznanie lektur obowiązkowych: „Ziela na kraterze” Wańkowicza, twórczości K. K. Baczyńskiego,
  • poznanie lektur uzupełniających (wybór),
  • rozwijanie kompetencji kluczowych.

Podczas projektu uczniowie pracowali z tekstami literackimi, a także tworzyli plakaty i gazetki tematyczne. Zorganizowaliśmy również wyjazd do Gdańska do Muzeum II Wojny Światowej. Na zakończenie udziału w projekcie uczniowie poprowadzili lekcję: „Czytanie poezji przy herbatce”.  Podsumowaniem projektu była zbiórka pieniężna na rzecz powstańców.

Opiekunowie : Agnieszka Trusiak, Jolanta Dasgupta