Wszystkie Kolory Świata-projekt edukacyjny

W bieżącym roku szkolnym klasa VII uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Wszystkie Kolory Świata”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,  pokazanie, że pomaganie może być  pożyteczne , a także zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci. Udział w projekcie pokazuje nam, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki  zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Ambasadorką akcji „Wszystkie Kolory Świata” jest Majka Jeżowska.
      Obecnie realizujemy drugi etap projektu, czyli zaczęliśmy szyć nasze lalki. W pierwszym etapie uczniowie uczestniczyli w zajęciach tematycznych, podczas których poznali główne założenia tego projektu. Dowiedzieli się też w jaki sposób można uratować życie dziecka. Podczas zajęć z wychowawcą każdy uczeń wybrał państwo, z którego będzie pochodziła jego laleczka. Przed nami kolejne etapy projektu. Przewidywany czas zakończenia to marzec 2022.

Agnieszka Trusiak